Naprawa płyt indukcyjnych

Rozwiążemy Twoje problemy z Indukcją!

Naprawa płyt indukcyjnych

    W większości uszkodzeń płyt indukcyjnych nie ma potrzeby wymiany kolosalnie drogich modułów elektronicznych. Dzięki wiedzy i  doświadczeniu w tego typu naprawach przywracamy „do życia” zepsute płyty znacznie taniej niż autoryzowane serwisy, koszt naprawy w naszym serwisie to 150-300zł. Wykonujemy naprawy „indukcji” powszechnie znanych firm. Jeśli posiadasz uszkodzoną płytę indukcyjną skontaktuj się z nami! Zdiagnozujemy elektronikę i podamy dokładny koszt naprawy – nie pobieramy opłat za diagnozę.  Dzięki naszej ofercie poszerzyliśmy już liczne grono zadowolonych klientów. Realizujemy naprawy  także wysyłkowo.

Wysyłkowa naprawa płyt indukcyjnych

Oferujemy Państwu wysyłkową naprawę płyt indukcyjnych na terenie całej Polski. Wystarczy przysłać płytę na adres naszego punktu serwisowego. Sprzęt zostanie bezpłatnie zdiagnozowany (czas trwania diagnozy wynosi średnio jeden dzień roboczy), następnie skontaktujemy się Państwem w celu poinformowania o kosztach naprawy i terminie realizacji. Na tej podstawie podejmą Państwo decyzję, czy naprawa ma być kontynuowana. Jeśli nie, sprzęt zostanie zwrócony. W przypadku rezygnacji z naprawy nie ponoszą Państwo żadnych kosztów.

Szybka naprawa i zero problemu!


 1. Wystarczy zapakować urządzenie w karton, szkło ceramiczne prosimy zdemontować i wysłać do naszego serwisu tylko sam korpus z elektroniką. 
 2. Następnie wysłać przesyłkę pocztą lub zamówić kuriera za pomocą jednej z dostępnych usług np.  WysylajTaniej.pl (nie jest wymagana umowa z firmą kurierską).

            Adres:

SQS – Serwis elektroniczny
ul. Sienkiewicza 15
85-037 Bydgoszcz
tel. 792 636 543


Zapraszamy do współpracy. W przeciwieństwie do większości serwisów, potrafimy poradzić sobie z naprawą modułów elektronicznych – minimalizując tym samym ponoszone przez Państwa koszty gwarantując wysoką jakość i trwałość naprawy kuchni indukcyjnej.
Nie posiadamy w ofercie szyb ceramicznych do płyt indukcyjnych.

Wskazówki dotyczące wysyłki


Szanowni Państwo, poniżej znajduje się kilka wskazówek dotyczących wysyłki sprzętu do naszego serwisu:

 • Przed demontażem płyty indukcyjnej proszę zapisać na kartce i zachować kolejność przewodów  płyta <- gniazdo zasilające. Zapobiegnie to późniejszym problemom w podłączeniu płyty. Nieprawidłowe podłączenie jest częstą przyczyną uszkodzenia nowych płyt, których skutki także usuwamy. 
 • W przypadku wysyłki kurierem prosimy zdemontować szkło ceramiczne z płyty i wysłać do naprawy sam korpus z elektroniką. (Jest to prosty zabieg – płytę indukcyjną należy postawić szkłem „ku górze” tak jak jest użytkowana, następnie odkręcić śruby znajdujące się po bokach z każdej strony i wysunąć szkło do góry). Nie przyjmujemy do naprawy wysyłkowej płyt indukcyjnych z szybą.

Diagnoza


Diagnoza jest zawsze darmowa!

Wystarczy przysłać do nas uszkodzony sprzęt aby uzyskać wycenę. Nie ma obowiązku zlecenia naprawy. Na życzenie klienta odeślemy sprzęt nie pobierając za analizę urządzenia ani złotówki!

Nasz serwis dysponuje zapleczem sprzętowym na wysokim poziomie oraz doświadczenie w wykonywanych usługach. Dzięki temu klienci niezmiernie rzadko rezygnują z napraw.

Chociaż Bydgoszcz jest siedzibą naszego serwisu, przyjmujemy także urządzenia z całej Polski. Usuwamy wszelkie usterki, uszkodzenia, awarie sprzętu elektronicznego.

Procedura naprawy


 • po dostarczeniu urządzenia do naszego serwisu wykonujemy bezpłatną diagnozę,
 • informujemy Państwa o kosztach naprawy,
 • podejmujecie Państwo decyzję, czy naprawiać urządzenie za podaną kwotę, czy też odesłać je z powrotem,
 • po dokonanej naprawie urządzenie jest Państwu odsyłane firmą kurierską, istnieje oczywiście możliwość odbioru osobistego w Bydgoszczy,
 • w przypadku rezygnacji z naprawy nie ponoszą Państwo żadnych kosztów.

Uwaga! Koszt przesyłki kurierskiej 16 zł, (przesyłka za pobraniem 20 zł). O zakończeniu naprawy informujemy Państwa telefonicznie lub e-mailem i finalizujemy usługę. Sposób płatności do wyboru: przelew na konto lub za pobraniem.  Sprzęt  wysyłany jest ubezpieczoną przesyłką do Państwa w czasie do dwóch dni roboczych.


Naprawiamy płyty następujących producentów:
 • Siemens
 • Bosch
 • Mastercook (oprócz modeli I3D4R, I3D4S)
 • Teka
 • Electrolux
 • Whirlpool
 • Candy
 • Ariston
 • Amica (na modułach Copreci)
 • Fagor
 • Zelmer

Najczęściej pojawiające się awarie płyt indukcyjnych:

Płyta indukcyjna spowodowała wybicie bezpieczników lub wybija przy każdym włączeniu do sieci.

Płyta indukcyjna uszkodzona na skutek złego podłączenia do instalacji elektrycznej.

Płyta indukcyjna nie działa po burzy, nie można włączyć.

Płyta indukcyjna Amica, Whirlpool lub Teka nie wykrywa (nie widzi) garnków stale lub czasami. 

W płycie indukcyjnej Amica nastąpił „rozbłysk”, od tego czasu nie wykrywa garnka na jednym lub dwóch polach.

Nie działa jedna strona płyty indukcyjnej Mastercook, nie reaguje na dotyk (słychać tylko brzęczyk).

Płyta indukcyjna Mastercook wyświetla błąd F0 na lewej lub prawej stronie.

Płyta indukcyjna Mastercook całkowicie nie reaguje na dotyk.

Płyta indukcyjna Teka wyświetla błąd E4 na jednym lub kilku polach.

Uszkodzenie „kuchenki” indukcyjnej przez przegrzanie obwodów płyty – jest to częsta przyczyna awarii. Pod płytą indukcyjną należy zapewnić dobrą wentylację powietrza (przestrzeń pod płytą nie powinna być szczelnie zamknięta), szczególnie dotyczy to montażu płyty tradycyjnie nad piekarnikiem.   

FAQ


Płyta indukcyjna

Naprawy płyt indukcyjnych

   Historia płyt indukcyjnych sięga lat siedemdziesiątych XX wieku. Wtedy pierwsze płyty indukcyjne pojawiły się w amerykańskich domach i restauracjach. Dziś kuchenki indukcyjne wypierają z rynku kuchnie gazowe i ceramiczne. Za kilka lat będziemy świadkami dominacji płyt indukcyjnych nad pozostałymi płytami grzewczymi dostępnymi na rynku.

Najpierw urządzenia te pojawiały się jako kuchenki przenośne- jedno-palnikowe. Choć określenie palnik jest tu co najmniej nie na miejscu. Dlaczego? Przeczytaj dalej.

Jak działa płyta indukcyjna?

Urządzenie działa na zasadzie indukcji elektromagnetycznej, korzystając z tzw. cewki indukcyjnej. Wnętrze współczesnej kuchni indukcyjnej najeżone jest elektronicznymi elementami i nie przypomina tradycyjnej płyty ceramicznej czy gazowej. 

Pomiędzy powierzchnią płyty, a umieszczonym na niej naczyniem wytwarza się pole magnetyczne. To z kolei wytwarza prądy wirowe w naczyniu, które w efekcie ulega nagrzaniu. Szklana płyta nie nagrzewa się, ponieważ indukcja oddziałuje tylko na metal ferromagnetyczny, czyli taki, do którego przywiera magnes (test z magnesem to dobry sposób na sprawdzenie, czy dany garnek nadaje się do kuchni indukcyjnej).

Pole indukcyjne dodatkowo wytwarza ciepło (tym samym zużywa energię) tylko jeśli jest w bezpośrednim kontakcie z metalowym naczyniem, do którego wielkości się dostosowuje. Jeśli na włączonej płycie indukcyjnej rozlejemy cokolwiek- nic się nie stanie. Płyta jest praktycznie zimna.

Energia elektryczna

Płyta indukcyjna ma bardzo wysoką sprawność. Oto porównanie z innymi kuchenkami:
– płyta indukcyjna – 90%
– płyta ceramiczna – 60%
– płyta gazowa – 45%

Ostatnio bardzo często zadajemy sobie pytanie: płyta indukcyjna czy ceramiczna? Tutaj musimy wziąć pod uwagę nie tylko bilans energetyczny i wygodę użytkowania płyt indukcyjnych, ale także szybkość przygotowania potrawy. Pod każdym względem płyta indukcyjna spisuje się wspaniale. Wystarczy spojrzeć na opinie użytkowników płyt indukcyjnych.

Wysoka sprawność  kuchenki to znacznie krótszy czas gotowania, czyli oszczędność Twojego czasu przy kuchni oraz oszczędność energii elektrycznej. Z czyszczeniem kuchni tez nie ma problemu- przecież rozlane jedzenie nie przywiera!

Jakie naczynia?

Do płyt indukcyjnych należy używać specjalnych naczyń (z metali ferromagnetycznych, czyli takich, które przyciągają magnes). Nie można stosować naczyń z aluminium, ze szkła czy stali szlachetnej. Teoretycznie do gotowania na płycie indukcyjnej dozwolone jest używanie naczyń emaliowanych, ale tylko takich, których wkład wykonany jest z metalu ferromagnetycznego. Jednak nie wszyscy producenci płyt indukcyjnych zalecają takie rozwiązania (tutaj odwołaj się do instrukcji swojej kuchni indukcyjnej).

Płyta indukcyjna – urządzenie służące do gotowania potraw, podgrzewające naczynie w wyniku działania szybkozmiennego pola magnetycznego w dnie naczynia. To niby takie proste.

Na kuchniach indukcyjnych można używać garnki tylko z dnem wykonanym z odpowiedniego materiału.
Garnki odpowiednie do kuchni indukcyjnych:
* stal lub emaliowane lane żelazo,
* żelazo, stal lub nieemaliowane lane żelazo,
* 18/10 stal nierdzewna i aluminium, jeżeli ma oznaczenie, że jest odpowiedni do zastosowania do kuchni indukcyjnych

Garnki których nie można stosować na płycie indukcyjnej:
* naczynia kuchenne ze średnicą mniejszej niż zalecana przez producenta,
* naczynia ceramiczne, szklane,
* naczynia ze stali nierdzewnej, aluminium, brązu lub miedzi, chyba, że wyraźnie zaznaczono jako odpowiednie do kuchni indukcyjnych,
* naczynia z nóżkami, o wypukłym dnie

Dla celów właściwej pracy kuchni, garnki powinny mieć płaskie dno o średnicy w zakresie podawanej przez producenta, najlepsze efekty uzyskuje się jeżeli średnica garnka jest równa średnicy pola grzejnego. Garnki powinny mieć dno ferromagnetyczne.

Share on Google+ Naprawy płyt indukcyjnych


Bydgoszcz, Toruń, Warszawa, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Szczecin, Kraków, Katowice, Olsztyn, Wrocław, Łódź, Elbląg, Lublin, Częstochowa, Opole, Zielona Góra, Legnica, Wałbrzych, Koszalin, Białystok, Rzeszów, Radom, Gorzów Wlkp…